FLAGI I MASZTY - ZASADY UTRZYMANIA I EKSPLOATACJI

 
 

      Do produkcji flag używamy dzianiny flagowej od jednego z największych dostawców w Europie i jest to certyfikowana dzianina produkcji Niemieckiej firmy Georg + Otto Friedrich GmbH. Gwarantujemy obszycie flag nićmi poliestrowymi na profesjonalnych maszynach szwalniczych.
Flagi codziennie są wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych rad, które pomogą przedłużyć żywotność materiału:


    ZASADY

Flagi standardowe na masztach teleskopowych oraz segmentowych

  1. Flagi na masztach powinny wisieć swobodnie, oddalone od wszelkich elementów, które mogą je uszkodzić (gałęzie, słupy, płoty itp),
  2. Flagi na masztach stacjonarnych powinny być eksponowane przy wietrze do 30km/h, przy większym wietrze należy je ściągać z masztów
  3. Flagi powinny być prane raz w miesiącu aby brud ich nie usztywniał, zapobiega to przedwczesnemu strzępieniu się materiału.
  4. Maszty teleskopowe oraz segmentowe

Niedostosowanie się do powyższych zaleceń może spowodować zniszczenie flagi, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie masztu. Wytrzymałość flag przy ciągłej ekspozycji bez zdejmowania określa się od 3 do 6 miesięcy. Należy przestrzegać zasad aby utrzymać flagi jak najdłużej w nienaruszonym stanie. Każdy większy wiatr może spowodować uszkodzenie materiału, jest to statystyczna wypadkowa. W ekstremalnych sytuacjach podczas silnych wiatrów, burz, tajfunów i innych anomalii pogodowych - flaga może ulec natychmiastowemu zniszczeniu. Pomimo, iż używamy najlepszego materiału na rynku, jest to materiał poliestrowy, który posiada ograniczoną wytrzymałość.


Flagi standardowe na masztach stacjonarnych 6-12m wysokości

  1. Flagi powinny wisieć swobodnie, oddalone od wszelkich elementów, które mogą je uszkodzić (gałęzie, słupy, płoty itp).
  2. Flagi na masztach stacjonarnych powinny być eksponowane przy wietrze do 60km/h, przy większym wietrze należy je ściągać z masztów, jeżeli prędkość wiatru przekracza 50km/h, wówczas należy obniżyć flagi do połowy masztu.
  3. Flagi należy prać wystarczająco wcześnie, zanim brud wniknie w strukturę materiału, przynajmniej raz na dwa miesiące. Prać należy w dobrych płynach w temperaturze do 40C.
  4. Flagi nie powinny być czyszczone chemicznie
W przypadku wykrycia błędów lub wad powstałych w wydruku lub wykonaniu flag prosimy o kontakt maksymalnie w przeciągu 14 dni po otrzymaniu towaru. Nie uwzględniamy reklamacji na rozprucie flag oraz ich uszkodzenia, ponieważ dochodzi do nich najczęściej przez zużycie podczas silnych wiatrów


Flagi przenośne typu winder

  1. Maszty winder REAKCJA powinny być montowane na dedykowanych podstawach firmowych REAKCJA
  2. Maszty przenośne powinny być montowane w sposób przemyślany i w miejscach, które nie zagrażają bezpieczeństwu.
  3. Flagi REAKCJA powinny być montowane za pomocą dedykowanych podstaw, rekomendowanych przez firmę REAKCJA. Montaż masztów na podstawach innych producentów lub podstawach do flag własnej produkcji może spowodować uszkodzenie masztu.
  4. Flagi należy prać wystarczająco wcześnie, zanim brud wniknie w strukturę materiału, przynajmniej raz na dwa miesiące. Prać należy w dobrych płynach w temperaturze do 40C.
  5. Flagi nie powinny być czyszczone chemicznie
Niedostosowanie się do powyższych zaleceń może spowodować zniszczenie flagi, a w skrajnych przypadkach uszkodzenie masztu. Wytrzymałość flag przy ciągłej ekspozycji bez zdejmowania określa się na okres od 3 do 6 miesęcy przy normalnych warunkach pogodowych. W przypadku występowania gwałtownych i silnych wiatrów należy zdjąć flagę z masztu. Flaga to materiał poliestrowy, który się zużywa. Czas żywotności flagi może być zróżnicowany i w dużej mierze zależy od warunków pogodowych oraz usytuowania flagi. Należy także pamiętać, że im wyżej położona jest flaga oraz im wyższy jest maszt tym bardziej staje się narażona na działanie wiatru.


    INFORMACJE OGÓLNE

Wiatr – naturalny poziomy ruch powietrza względem powierzchni Ziemi, powstały wskutek poziomych różnic ciśnienia powietrza. W meteorologii słowo wiatr odnosi się do szerokiej klasy ruchów powietrza zarówno przy powierzchni Ziemi, jak i w swobodnej atmosferze.

Prędkość wiatru – jest to odległość, którą przebywają cząsteczki powietrza w jednostce czasu. W meteorologii prędkość wiatru określa się w m/s. Dla celów synoptycznych za prędkość wiatru przyjmuje się średnią prędkość wiatru w okresie min. Poprzedzających obserwacje.

Poryw wiatru to nagły wzrost prędkości wiatru o ponad 5 m/s w stosunku do średniej prędkości za ostatnie 10 minut.


Nazwy wiatrów

  1. Słaby – osiąga 12-19km/h – wiatr odczuwa się na twarzy, liście drżą, poruszają się chorągiewki kierunkowe.
  2. Łagodny - osiąga prędkość 12-19km/h-liście i małe gałązki są w stałym ruchu, wiatr rozwija lekkie flagi.
  3. Dość silny - osiąga prędkość 29-38km/h-chwieją się krzewy pokryte liśćmi, na wodach śródlądowych tworzą się małe fale z grzywami.
  4. Bardzo silny – osiąga 50-61km/h – poruszają się całe drzewa, chodzenie pod wiatr jest utrudnione.
  5. Wichura – osiąga prędkość 75-88km/h – wiatr powoduje lekkie uszkodzenia budynków (np.. zrywa dachówki)
  6. Gwałtowna wichura – osiąga prędkość 103-117km/h – powoduje rozległe zniszczenia.